Serbest Geçiş Sistemi Geliyor

2006 yılında otoyol  köprü ve tünel geçişlerinde kullanmış olduğumuz kartı sistem yani KGS sistemi bir zulüm ve insanların kabüsü haline gelmişti. Bunun üzerinde hükümet yetkilileri bir  an önce bunların önüne geçmek için bir çok çalışma etmiş olsalar bile bir türlü önlerine geçememişlerdir.

Bu sayede vatandaşlar adeta trafik eziyeti çeker hale gelip büyük şehirlerde bunlardan örnek vermiş olursak istanbul ilinde bir yerden bir yere kısa sürede gidip veznelerde saatlerce bekleme yaparak hayatlarını sürdürmüşlerdir. Sonrasında avrupadan esinlenerek yapılan bir sistem ile Hgs ve Ögs sistemini kısa sürede Ülkemize dahil etmek istediler.  Bu sayede Hızlı geçiş sistemi ile trafik bir nezve olsun rahatlamış olacak ve araç sahipleri evlerine iş yerlerine hızlı bir şekilde varacaklardı.

Yapılan tüm çalışmalar sonucunda hgs ve ogs sistemi ile otoyol geçişlerinde bulunan memurlarında farklı birimlere aktarılarak hada güzel ve hızlı hizmete geçişmiştir. Fakat ülkemizin nufüsu üzerine  Hgs ve ogs sisteminde yetmetiği gözlenerek Serbest geçiş sistemi ile trafikte daha akış olacağını ve kısa zamanda hizmete geçilnesi gerektiğini dile getirdiler.

Serbest geçiş sisteminde herhangi bir geçiş veznesi olmadan direk otoban gibi bir sistem ile trafik daha hızlı ve daha akıcı olarak yansıyacak araç sahipleri işyerlerine ve evlerine daha hızlı bir şekilde varacaklar. Serbest geçiş sistemi hakkında detaylı bilgiler almak isteseniz sitemizin yorum kısmından sorulanızı sorabilir bilgiler alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir