HGS Yükle İşlemleri

HGS kısa adı ile bilinen Hızlı Geçiş Sistemi Yükle işlemleri pek çok noktadan kolayca yüklenebiliyor. Bu yazımızda sizin için HGS yükle nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağız. HGS yükle gerçekleştirmek için ilk yol size en yakın PTT şubesine gitmek ve oradan HGS kart yükleme için talepte bulunmak. Bunun için PTT şubesine kartınız ve yatırmak istediğiniz meblağ ile gidiyorsunuz ve dolum yapıyorsunuz. HGS yükle işlemleri için banka şubeleri de yardımcı oluyor. Herhangi bir banka şubesine elinizde karınız ile giderseniz gişede kolaylıkla yükleme sağlayabilirsiniz. Fakat bu iki yükleme işleminde de zaman kaybı yaşarsınız. Günümüz internet çağında daha kolay yollarla oturduğunuz yerden, internet aracılığı ile HGS yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Online HGS Yükle İşlemleri

İnternet günümüzde tüm işleri bir tık yakınımıza getiriyor. Online HGS yükle seçeneği de bunlardan bir tanesi. İnternette yapacağınız ufak bir araştırma ile nasıl bakiye yükleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bunun en kolay yolunu yine PTT sağlıyor. HGS bakiye yüklemek için PTT resmi internet sitesine giriş yapıyorsunuz ve altta bulunan PTT AVM bölümüne geçiş yapıyorsunuz. Sitenin giriş kısmında sizleri HGS yükle seçeneği karşılıyor. Bu kısma tıklıyoruz ve artık bilgilerimizi girerek PTT AVM aracılığı ile HGS yükleme işlemine başlıyoruz. PTT AVM üzerinden HGS yükle gerçekleştirmek için illa üye olmanıza gerek yok. Plaka No, Kimlik No, Vergi No, Pasaport No, HGS Ürün No bilgilerinizi giriş yapıp sorgula diyerek HGS Yükle işleminizi online şekilde gerçekleştirebilirsiniz. PTT AVM HGS yüklemelerinizde sizden komisyon adı altında ekstra ücret istemez ve bakiye yüklemeniz kadar ödeme gerçekleştirirsiniz.
Banka HGS Yükle İşlemleri

Banka HGS yükle işlemlerini herhangi bir bankanın şubesinden gerçekleştirebileceğinizi ifade etmiştir. Kimi bankalar ATM HGS yükle işlemini de gerçekleştirmenize fırsat tanıyor. Bununla ilgili en yakın ATM noktasına giderek kartsız işlemler bölümünde HGS bakiye yüklemeniz mümkündür. Bununla beraber İnternet Bankacılığı HGS bakiye yükleme işlemi de sizin için kolay yollardan birisi olacaktır. Ödemeler bölümünde bulunan HGS Yükle ile komisyonsuz ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir