Geçiş Sırasında HGS Etiketiniz Okunmadıysa Ne Yapmalısınız?

HGS kartı her araç sahibinde mutlaka olması gereken hızlı geçiş sağlayan bir sistemdir. Hızlı geçiş sistemi sayesinde trafiğin yoğun olduğu hiçbir noktada bekleme yapmanıza gerek yoktur. 2011 yılından beri var olan HGS sisteminde nakit ödemeler 2013 yılından beri kalkmıştır.
HGS kartınız yok fakat HGS sistemi olan otoyollardan veya köprülerden geçiş yapabilmeleri mümkün değildir. Geçişleri de kaçak geçiş olmaktadır. Bu kaçak geçişlerde geçiş ücretinin 10-12 katı kadar cezai işleme maruz kalırsınız.

Aracınız varsa ve bir HGS aboneliğiniz yoksa araç plakanız ceza almış olabilir. Ceza alıp almadığınızı öğrenmek ve rahat, cezasız bir geçiş sağlayabilmek için HGS kartı almanız sizin faydanıza olacaktır. HGS kartı alırken çok cüzi bir miktarda ödeme yaparsınız, herhangi bir masrafı yoktur. Sizden istenilen belgeler sadece araç ruhsatınız ve kimlik fotokopinizdir. Fakat HGS kartına sahip olmadan geçiş yapmak isterseniz alacağınız ceza masraflarınızın çok çok üzerinde bir ceza olacaktır.
Eğer HGS kartınız ve etiketiniz varsa ve geçiş sırasında etiketiniz okunmadıysa bu durumda yapabileceğiniz birçok şey var.
Kartı aldığınızda düzgün yerleştirme yapamazsanız kartınız okumayabilir. Bundan dolayı düzgün yerleştirme yapmanızda fayda var.
Fakat HGS kartınızı daha önce kullanmış ve herhangi bir sorun yaşamamışsanız bu sorunla ilk kez karşılaşmışsanız böyle bir durumda da HGS dolumu yapan yerlerden birisine giderek sorunun kaynağını öğrenebilirsiniz. Okunamayan kartlar yüzünden ceza almak istemiyorsanız, kartınız okunmadığı zaman en kısa sürede yetkili bir kuruluşa gidip sorgulama yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir